Gezellig vakantiehuis in Dégagnac met een verwarmd zwembad en bubbelbad
Vakantiehuis 1-6Beschrijving vakantiehuis
Dit heerlijke vakantiehuis in Dégagnac bevat alle ingrediënten voor een geslaagde vakantie. Het is kindvriendelijk en voorzien van 3 slaapkamers, een zwembad en een bubbelbad. Ideaal voor een gezellige vakantie met het gezin.
Parterre: (open keuken(waterkoker, broodrooster, fornuis, afzuigkap, koffiezetapparaat, grill, magnetron, afwasmachine, koelkast), woon/eetkamer(TV, eettafel, sfeerhaard, zithoek), slaapkamer met badkamer(2-pers. bed, bad met douche, wastafel, toilet))
Op de 1e etage: (slaapkamer met badkamer(stapelbed, douche, wastafel, toilet), slaapkamer met badkamer(2-pers. bed, douche, wastafel, toilet))
gemeenschappelijke ruimte(gedeeld met andere gasten)(eettafel), ledikant, bubbelbad(gedeeld met andere gasten), wasmachine(gedeeld met eigenaar en andere gasten, tegen betaling), tuinmeubilair, ligbedden, BBQ, zwembad(gedeeld met andere gasten, verwarmd, geopend van Apr t/m Sep), zandbak, speeltoestellen, glijbaan, tafeltennistafel, airhockey, kinderbed, kinderstoel, kinderbox, lounge set, gezelschapsspellen, speelgoed
Activiteiten nabij vakantiehuis
Ons vakantiehuis ligt in een zeer gevarieerde omgeving. Rustig en authentiek met kleine dorpjes en lieflijke valleitjes en mooie uitzichten in de directe omgeving. Heerlijk om te wandelen of te fietsen.
De oude boerderijtjes hebben vaak tabakschuren om tabak, die nog steeds verbouwd wordt, te drogen. Er zijn veel walnoten boomgaarden, waar diverse producetn van gemaakt worden (u kunt bijvoorbeeld de Route du Noix volgen om hier meer over te leren). En er is mais voor de eenden. Om foie gras en andere specialiteiten te maken. Onder andere in Gourdon zijn diverse speciaalzaken.
Ook in Gourdon is er op zaterdag markt om verse lokale producten te kopen. Na sluiten van de markt om 12 uur kunt uaan de overkant van de staat terecht op het terrassen van Le Pot Occitan voor een lekkere lunch.
In de nabijheid zijn er vele touristische attracties. De Dordogne om te kanoen en de imposante kastelen te bekijken. Grotten, prehistorische muurschilderingen en verblijfplaatsen. Sarlat-le-Caneda met een mooi Middeleeuws centrum en diverse restaurants. Onder andere Le Presidial (www.lepresidial.fr) met een mooie tuin en eetzaal.
Rocamadour met de in de rotsen gebouwde kerken. Op weg naar Rocamadour komt u langs de Moulin de Caoulet, een forellenkwekerij. U zoekt uw eigen forellen uit en na een klap op de kop gaan ze voor een paar Euro mee naar huis voor een heerlijke maaltijd.
In Domme kunt u genieten van een prachtige uitzicht over de Dordogne, de grot in de heuvel waar het dorp op gebouwd is bezoeken en slenteren langs de diverse winkeltjes. De dag kunt u afsluiten met een diner op het terras van L'Esplanade (www.esplanade-perigord.com). Geweldige gerechten en uitzicht op de zonsondergang boven de Dordogne. Wel reserveren om zeker te zijn van een plekje.
Aan de overkant van de rivier is er de tuin van Marqueyssac. Na een wandeling voor de gerestaureerde buxustuin kunt u onder het prieel genieten van een koffie of lunch, ook weer met mooi uitzicht over het Dordogne dal. Alsof je te gast bent op een feest van de kasteelheer zelf. De tuin is soms ook in de avond geopend en is dan feestelijk verlicht.
Bij Moncalou is er de Tour Panoramique Moncalou voor een blik op de hele omgeving. Aan de voet van de toren is er een bar-restaurant met Nederlandse eigenaar waar ook bitterballen, kroketten en frikandellen verkrijgbaar zijn, in geval de lokale specialiteiten niet mochten bevallen.
In het nabijgelegen gehucht Nadalie is er een Nederlandse keramist waar leuke porceleinen voorwerpen te koop zijn, mooi als kado (www.houdynbeekhuisceramics.com).
In Les Arques is er het Musee Zadkine, waar de bekende beeldhouwer vroeger zijn atelier had. Aan de rand van het mooie dorpje is er restaurant La Recreation (www.restaurant-traiteur-lot.com) waar u in de beschutte tuin kunt lunchen of dineren.
Andere restaurant tips zijn; Le Gindreau in Saint-Medard (1 Michelin ster - www.legindreau.com), La Gabarre in Saint-Julien-de-Lampon (www.restaurantlagabarre.com), of O Moulin in Carsac-Aillac (heerlijk eenvoudig aan tafel in het gras van de tuin, of binnen waar de beek die de watermolen aandreef onder de glazen vloer doorstroomt (www.mathilde-traiteur-gourmand.com)).
Wat meer naar het zuiden vindt u krachtige wijnen in het wijngebied van Cahors. De Malbec staat bekende als Black Wine vanwege de donkere kleur. Goede wijnen zijn aan de vele chateaus te koop, aanraders zijn Chateau du Cedre (www.chateauducedre.com), Chateau de Chambert (www.chambert.com) en Jean-Luc Baldes (www.jlbaldes.com). Beoordelingen kunt u vinden op bijvoorbeeld www.wine-searcher.com. Maar u kunt natuurlijk ook terecht in de wijnhuizen in onder andere Gourdon, Souillac en Cahors.
Houdt u van shoppen? Dan zijn Cahors en Brive-la-Gaillarde de steden voor u. Ook buiten de diverse winkels zijn ze zeker de moeite waard.
Heeft u meer interesse in oude Franse spullen voor een sfeervolle aankleding van uw huis of tuin? Onderweg naar de diverse dagbestemmingen vindt u brocantes op vele plaatsen. Van mooi antiek tot schuren vol met rommel. Of bezoek een "vide grenier", waar de lokale bevolking hun oude spullen probeert te verkopen en er ook handelaren zijn. Altijd in combinatie met een dorpfeest met eten en drinken. Soms kom je onverwachte schatten tegen, op de kramen, maar ook de plaatsen waar de verkoop is. Onder de kerktoren om zondagochtend, of in een weide net buiten het dorp. Het is in ieder geval altiijd gezellig. U vindt de data en locaties op www.vide-greniers.org.
Kortom, er is te veel om op te noemen en voor ieder wat wils. Voldoende voor weken vakantieplezier.
En het huis zelf natuurlijk. Een oud boerderijtje dat met stijl en oog voor detail is gerestaureerd en ingericht. In de tuin zijn er, naast het zwembad, de diverse terrassen, en voldoende privacy, nog de overblijfselen van het oude boerenbedrijfje. Een oude schuur met varkenskot (nu de opslag voor het haardhout) en kersen-, appel-, peren- en vijgenbomen.
Elk jaar komen we zelf een aantal keer. Om zelf van al dat moois te genieten en ons als God in Frankrijk te voelen. En om er voor te zorgen dat ons huis en de geweldige tuin in topconditie blijven zodat onze gasten zich ook zo kunnen voelen. Wat, gezien de diverse reacties in het gastenboek, de gasten bijzonder goed afgaat.
Ook u bent van harte welkom, wij laten u graag kennis maken met het huis, de tuin en de omgeving. En we wensen u alvast een prettige vakantie!
Vanaf € 423 per week
BelvillaVerhuurder sinds 21-07-2021
Referentienummer: | 16946 |
Locatie: | Dégagnac, Lot, Frankrijk |
Website: | Gezellig vakantiehuis in Dégagnac met een verwarmd zwembad en bubbelbad |
Aantal personen: | 1-6 |
Wifi : |
Openhaard: |